آموزش کسب و کار

10 عامل برتر برای موفقیت در امر رستوران داری

عوامل تاثیر گذار در موفقیت رستوران

تجارت رستوران ساده ، اما حساس

موفقیت در بیزینس رستوران مسئله ای مهم و پرچالشی است ، چرا که در درجه اول تجارتی ساده به نظر می آید ولی بدون در نظر گرفتن عواملی که در ادامه مشخص شده اند نمیتوان در این تجارت موفق شد و پیشرفتی داشت ،همراه ما باشید و با نکات مهم در امر تجارت رستوران آشنا شوید.
غذا یکی از مهمترین عوامل در تعیین موفقیت رستوران است. غذا ، مانند محیط رستوران ، باید از زیبایی منحصر به فردی تقلید کند.
حامیان یک رستوران منتظر غذایی نیستند که دارای کیفیت چهارستاره باشد ، اما انتظار دارند که غذای آن ها طعم خوبی داشته باشد و تازه آماده شده باشد.
مواد غذایی که سوخته و یا سرد باشد مشتری را دل سرد می کند ، در حالی که ممکن است فوراً رستوران را ترک نکند ، ولی از بازگشت آن ها هم خبری نیست!
به مواردی که در ادامه به آنها اشاره می شود دقت کنید و حتما آنها را برای موفقیت رستوران عملی کنید.

تجربه

ورود به صنعت رستوران بسیار ساده است. یک اجاره نامه امضا کنید ، مقداری غذا بپزید ، برخی از کارمندان را استخدام کنید. اما شکست می‌خورید . آنچه شما نمی دانید به شما صدمه می زند!

اگر تجربه ندارید ، آن را از طریق مطالعه، از طریق کار در مشاغل یا یک مشاور قابل اعتماد دریافت کنید ، بدون تجربه وارد این حرفه نشوید.

بازاریابی هدفمند

اطمینال حاصل کنید که بازاریابی شما درست ، به حوزه تجارت شما مرتبط است و تمرکز خود را روی کسانی بگذارید که همیشه میتوانند مشتری شما باشند .

مواد غذایی با کیفیت

اولین و آخرین موضوع مهم، موضوع مواد غذایی است که برند شما را در ذهن مشتری هک می کند .

خدمات با کیفیت

بهترین تعاملی که میتوانید با مشتری برقرار کنید خدماتی است که به او میدهید. شما نمیتوانید با همه مشتری‌ها درمورد خدمات خود صحبت کنید بلکه خدمات شما باید به نحوی باشد که همه مشتری‌ها آن را درک کنند .

کارمندان توانمند

کارمندان شما باید بدانند که چگونه برخورد مشتری را مدیریت کنند و هنگامی که غذای شما نتوانسته انتظارات مشتری را برآورده کند، کارمند شما باید بداند که چگونه برخورد کند.

بازخورد مشتری

به مشتریان اجازه دهید زمانی که به او خدماتی ارائه می‌دهید نظر خود را اعلام کند و به هیچ وجه با برخوردی منفی او را پشیمان نکنید.

مشتری مداری

سرمایه گذاری موثر

چرخه زندگی یک رستوران عموماً پنج سال است. در سال اول ، شما تجارت را ایجاد می کنید. در دو الی سه سال ، تجارت را مرتب می کنید . درسال چهارم و پنجم درآمد را به حداکثر می رسانید. پس از آن ، شما باید تجدید قوا کنید! و هیجان جدیدی برای مشتریان خود ایجاد کنید. فراموش نکنید که در سال اول برای ساختن کسب وکار حداقل به شش ماه سرمایه در گردش نیاز دارید.

مدیریت مشارکتی

شما نمی توانید یک رستوران را از دفتر خود یا از میز کار خود در یک شغل دیگر اداره کنید. شما باید حضور داشته باشید ، درگیر و پیشرو باشید. مالکیت غیابی هر چند وقت یک بار به شکست منجر شده است. در رستوران حضور داشته باشید.

کنترل هزینه ها

فرمی برای مدیریت هزینه ها تهیه کنید شما باید هزینه های انجام شده ، حاشیه سود خالص و درصد آن را مشخص کنید ،اگر کنترل هزینه ها از دست شما خارج شود در کمتر از 5 سال با شکست مواجه خواهید شد.

مزیت رقابتی

رقابت در بیزینس شما مربوط به خدمات می‌شود .

مکان، قیمت، منوی غذا، کیفیت، نوع برخورد با مشتری. کیفیت در این موارد میتواند شما را از سایز رقبا متمایز کند.

مکان ، مکان ، مکان

اگر می خواهید رستوران شما شکوفا شود ، باید در مکانی مناسب و مهمتر از همه مناسب برای پذیرای انتخاب کنید. اگر قصد باز کردن یک رستوران جدید را دارید ، حتماً به مکان احتمالی خود و سایر رستوران های مجاور توجه کنید.

مواردی که بیان شد از بررسی تجربه واقعی افرادیست که در این صنف فعالیت داشتند. شما هم می‌توانید همینجا در قسمت نظرات از تجربیات خود برای ما بگویید.