درباره محصولات

راهنمای سفارش و تولید جعبه پیتزا

تولید جعبه پیتزا

ایده تولید جعبه پیتزا از روزی بوجود آمد که رستوران ها تصمیم گرفتند بجای اینکه منتظر آمدن مشتری بمانند، غذا را برای او به خانه یا محل کار ببرند و این آغاز یک تحول بزرگ در زمینه حمل غذا بود.

چه ویژگی‌هایی در تولید جعبه پیتزا باید رعایت شود؟

امروزه جعبه و بسته بندی پیتزا می‌تواند با توجه به طرح و کیفیت تولید، هنگام غذا خوردن، بر قضاوت مشتری تاثیر مثبت یا منفی بگذارد.

به عنوان اصلی‌ترین وظیفه، جعبه کمک می‌کند تا حمل پیتزا راحت‌ترانجام شود اما برای بهترین نتیجه باید هدفمندتر به تولید جعبه پیتزا پرداخت.

  • 1. جعبه باید از پیتزا در برابر هوای سرد، گرم، باد و خاک محافظت کند.
  • 2. جعبه باید استحکام کافی داشته باشد
  • 3. جعبه باید بهداشتی باشد تا سلامت مشتری را به خطر نیاندازد
  • 4.جعبه پیتزا باید برند شما را از بقیه رقبا متمایز کند

مشتری درجه حرارت بین 70 تا 85 درجه سانتیگراد را برای خوردن پیتزا ترجیح می‌دهد و از طرفی هم نمی‌خواهد غذایش خمیر شده باشد. بنابراین تولید جعبه پیتزا با مقوای مناسب و هواکش، برای حفظ کیفیت و طعم آن مهم است. بسته به سایز جعبه ممکن است از 2 هواکش و بیشتر برروی جعبه تعبیه شود.

موضوع دیگری که بهتراست به آن اشاره شود این است که علاوه برانتخاب جعبه پیتزا مناسب، بخاطر روغنی که در خمیر پیتزا وجود دارد بهتر است که در زیر پیتزا از سینگل و یا کاغذ روغنی استفاده شود چرا که در زمان تماس پیتزای گرم با جعبه، روغن به جعبه سرایت کرده و ممکن است رنگ چاپ داخل جعبه با پیتزا تماس پیدا کند که از نظر بهداشتی نگران کننده است، بعلاوه ممکن است پیتزا بوی مقوا به خود بگیرد که اصلا برای مشتری مطبوع نیست، به این موارد می‌توان خمیر شدن نان پیتزا را هم اضافه کرد که تنها با استفاده از کاغذ روغنی یا کاغذ سینگل بهداشتی برطرف می‌شود.

کاغذ سینگل پیتزا

هنگام سفارش جعبه پیتزا به این نکات توجه کنید:

محافظت دربرابر آلودگی

دپوی راحت

بسته بندی صحیح

تولید در شرایط بهداشتی

با مواد اولیه مورد تایید

با درج کد و نشان سیب سلامت

طراحی جذاب متناسب با برند

چاپ با کیفیت

متناسب بودن سایز با وزن پیتزا

سهولت و سرعت استفاده از جعبه پیتزا مقوایی، امری مهم است که باعث می‌شود تولید آن به شکل تاشو ( بدون نیاز به چسب و منگنه ) صورت گیرد.

ضخامت مقوا در تولید جعبه پیتزا چقدر است؟
ملک مقوا برای تولید این جعبه‌ها از مقوای دوبلکس بهداشتی، دارای نشان سیب سبز سلامت و در گرماژ زیر استفاده می‌کند :

در تولید جعبه پیتزا مقوایی با ابعاد کوچک مثل جعبه پیتزا مینی، جعبه کیک پیتزا و جعبه پیتزا کفی 20 از گرماژ 330 تا 480 گرم استفاده می‌شود، ولی برای تولید جعبه‌ پیتزا در سایزهای جعبه پیتزا کفی 23 تا جعبه پیتزا کفی 34 از گرماژ 510 تا 530 استفاده می‌شود تا بسته به سایز پیتزا، جعبه دارای مقاومت و استحکام لازم باشد.

مقوای دوبلکس بهداشتی با توجه به انتخاب مشتری، پیش از تبدیل به جعبه پیتزا، روکش می گردد (روکش‌های مورد استفاده، کرافت، سوپر و روزنامه می‌باشد که روکش کرافت از همه ارزان‌تر است)

در نظر داشته باشید که علاوه بر سایز‌های ذکر شده برای جعبه پیتزا، 2 سایز دیگر در ابعاد 40 * 40 و 55 * 55 وجود دارد که مقوای آن با ضخات بالای 530 گرم با عنوان ای‌فلوت تولید می‌شود، چرا که باید تحمل وزن پیتزا در ابعاد بزرگتر را داشته باشد.

در ادامه به معرفی ابعاد جعبه پیتزا می‌پردازیم .

ابعاد مختلف جعبه پیتزا بسته به نیاز بازار و تنوعی که در ابعاد پیتزا وجود دارد، طراحی شده است.

ابعاد: 18*18 سانتی‌متر

ارتفاع: 3.5 سانتی‌متر

وزن هرعدد: 51 گرم

ابعاد: 18* 18 سانتی‌متر

ارتفاع: 4.8 سانتی‌متر

وزن هرعدد: 81 گرم

ابعاد: 20*20 سانتی‌متر

ارتفاع: 3.5 سانتی‌متر

وزن هرعدد: 62 گرم

ابعاد: 23*23 سانتی‌متر

ارتفاع: 4 سانتی‌متر

وزن هرعدد: 93 گرم

ابعاد: 25*25 سانتی‌متر

ارتفاع: 4 سانتی‌متر

وزن هرعدد: 95 گرم

ابعاد: 27.7*27.2 سانتی‌متر

ارتفاع: 4 سانتی‌متر

وزن هرعدد: 114 گرم

ابعاد: 35*35 سانتی‌متر

ارتفاع: 4.2

عدد: 160 گرم

ابعاد: 41*41 سانتی‌متر

ارتفاع: 4.7 سانتی‌متر

وزن هرعدد: 228 گرم

ابعاد: 55*55 سانتی‌متر

ارتفاع: 4.5 سانتی‌متر

وزن هرعدد: 373 گرم

علاوه براین برای پیتزاهای با برش‌‌ خاص و درابعاد مختلف امکان تولید جعبه با سایز دیگرهم وجود دارد که می‌توانید به صورت اختصاصی سفارش دهید.

اما تولید جعبه پیتزا علاوه بر موارد ذکر شده جنبه‌های دیگری هم دارد که در ادامه به آن‌ها می‌پردازیم .

چاپ جعبه پیتزا

بسته‌بندی پیتزا می‌تواند مهم‌ترین آگهی و موثرترین ابزار برندینگ در رستوران شما باشد. با یک طرح زیبا و جذاب، همراه با شماره تماس و آدرس، صریح و بی واسطه می‌توانید پیام برند خود را به مصرف کننده برسانید و مشتری را برای خریدهای بعدی به برند خود وفادار کنید.

شاید برایتان جالب باشد اگر بدانید بعضی از مشتریان شما جعبه پیتزا را تا مدتها نگه می‌دارند و از آن برای کاردستی کودکان یا جعبه ابزار استفاده می‌کنند. بنابراین تا مدتها بعد از خوردن پیتزای رستوران شما با جعبه آن در ارتباط هستند. برای همین ما اصرار داریم که نباید این فرصت مهم را برای تبلیغات از دست بدهید.

  • از یک بازی مثل دوز یا ماروپله در تولید جعبه پیتزا استفاده کنید
  • طرح یک کاردستی را درون جعبه تعبیه کنید که کودکان با بریدن و سرهم کردن آن سرگرم شوند.
  • یک چیستان، لطیفه یا دانستی می‌تواند جعبه را جذاب تر کند
  • اگر فروش بسیار بالایی دارید می‌توانید برای تبلیغ یک کسب و کار دیگر در تولید جعبه پیتزای خود استفاده کنید و درآمد خوبی کسب کنید.
پاپ جعبه پیتزا

جعبه پیتزا اولین و آخرین چیزی است که مشتری در هر بار سفارش پیتزا با آن سر و کار دارد

شرکت ملک مقوا تولید کننده جعبه پیتزا با استاندارد و نشان سیب سلامت از سازمان غذا و دارو است و میتواند جعبه‌های اختصاصی را با برند شما از چاپ تک رنگ تا 4 رنگ تولید کند.

شما همیشه می‌توانید روی ما حساب کنید و تولید جعبه پیتزای رستوران خودتان را به ملک مقوا بسپارید. بعلاوه قبل از هر اقدامی بهتر است یک مشاوره تلفنی رایگان با کارشناسان ما داشته باشید و راهنمایی‌های لازم را دریافت کنید.شماره تماس : 03137483774

کسب و کارتون پررونق